Junior Intern Program

Középiskolás diákok számára fejlesztett program, mely a USC Soá Alapítvány programjának adaptált változata. A program során a diákok multimédiás helytörténeti sétákon (IWalk), IWitness feladatok megoldásán és értékelésén, valamint filmvetítéseken és hozzájuk tartozó multimédiás foglalkozásokon keresztül kapnak lehetőséget a reflektív és analitikus gondolkodás fejlesztésére.

A programot 2016 óta évente szervezzük meg. Az elmúlt években a diákok projektmunka keretében közreműködtek egy-egy IWalk program kidolgozásában a kutatási szakasztól a technikai jellegű feladatokon át a kipróbálásig, valamint videóinterjús tananyagok fejlesztettek az IWitness felületen.

(A programra felvételt nyert diákok részvételéhez szülői hozzájárulás szükséges. Ehhez formanyomtatványt a felvételi időszak lezárulta után küldünk.)

A 2023/24-es Junior Intern Program az Arks projekt - A Túlélők múzeumának létrehozása című programunk keretében valósul meg 49 magyarországi diák részvételével, 6 településről.


Interaktív vándorkiállítások

A művészet az elmondhatatlan tolmácsa

A kiállítás egy válogatás az IWitness oktatási platformon található klipek alapján született műalkotásokból. A kiállítás 15 roll-up-ból áll, melyeken egy-egy kiemelkedő pályamű látható. Az interaktivitást a roll-up-okon található QR-kódok biztosítják. Ezeket a QR-kódokat digitális eszközzel leolvasva megnézheted a műveket inspiráló interjúrészleteket.

Nézőpontok: 1956: a civilektől a nagypolitikáig

A kiállítás 4 + 1 roll-up-on mutatja be az 1956-os forradalom különböző nézőpontjait (nemzetközi háttér, sajtó, civilek, megtorlás). Az egyes roll-up-ok háttér-információkat is tartalmaznak - videóinterjúk, hanganyagok, újságcikkek, stb. -, melyek QR-kódókon keresztül érhetők el. A kiállítás feldolgozásához segédanyag készült, valamint a tematikához kapcsolódóan interaktív feladatok találhatók az IWitness digitális oktatási platformon.

Foglald le a kiállítást emailben a zachor@zachor.hu email címen!